Connect with us

Bota

Japoni: 39 raste të reja të koronavirusit në karantinë

Publikuar

me

Ministria e Shëndetësisë e Japonisë njoftoi sot se ka konfirmuar 39 raste të reja të një virusi në një anije që ndodhet në karantinë në portin Jokohama, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 174.

Ministria gjithashtu tha që virusi, i quajtur Kovid-19 dje, u konfirmua nga një oficer i përfshirë në kontrollet fillestare të karantinës natën kur anija ‘Diamond Princess’ u kthye në portin e Jokohamës afër Tokios më 3 shkurt

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com