Connect with us

Sport

Ja çfarë do të ndodhë me Real Madrid-Manchester City pas përjashtimit të klubit anglez

Publikuar

me

UEFA i dha një goditje të rëndë klubit të Manchester City-t, duke e përjashtuar nga kompeticionet evropiane për 2 vitet e ardhshme.

Kjo goditje vjen si pasojë e mosrespektimit të “FAIR-Play financiar” nga ana e klubit anglez.

Gjithashtu Manchester City u gjobit me 30 milionë euro.

Ndërkaq, përsa i përket sezonit aktual, skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola do të vazhdojnë kompeticionin, ku kundërshtari i tyre në 1/8-at e finaleve të Champions League është Real Madrid.

Pra, City do ta vazhdojë aktivitetin në këtë sezon, teksa përjashtimi i klubit anglez do të jetë për 2 edicionet pasardhëse.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com