Connect with us

Sport

Interi dëshiron Kumbullën, por ka një problem

Publikuar

me

Mbrojtësi nga Shqipëria po zhvillon një sezon fantastik me me Hellas Veronën kështuqë interesimet për të nga gjigandët evropianë nuk kanë munguar.

Interi, në qoftë se dëshiron t’i sigurojë shërbimet e 20- vjeçarit, duhet ta planifikojë konkurrencën e ashpër që do të ketë me klubet e mëdha evropiane për kartonin e futbollistit – çka pritet të jetë një problem i madh për liderin e Serie A, përcjell lajmi.net.

Manchester City, Bayern Munich, Manchester United dhe Everton janë vetëm disa nga skuadrat që kanë shprehur interesim për mbrojtësin e talentuar.

Shuma që pritet të ofrojë Interi për për klubin veronez pritet të jetë 11.9 milionë funte, e cila me gjasë do të rritet marrë parasysh konkurrencën për përfaqësuesin e kombëtarës shqiptare.

Kumbulla ka qenë titullar i padiskuteshëm te skuadra italiane, tek e cila ka regjistruar 17 paraqitje në Serie A këtë sezon, duke e formuar një tandem të frikshëm së bashku me Amir Rrahmanin në qendër të mbrojtjes. /Lajmi.net/ 

Advertisement
Sport5 mins ago

Deklaratë e FIBA-s në lidhje me ndeshjet e nëntorit 2020 dhe shkurtit 2021

Lajme7 mins ago

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Kosovë7 mins ago

Vetëvendosje kërkon sërish votat e PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti

Lajme9 mins ago

Dokumentet e CIA, Mehdi Elezi i shkruan Hasan Dostit: Aqif dhe Mustafa Lleshi na futën në kurth, ja si na dorëzuan te jugosllavët në 1948-ën

Kosovë25 mins ago

Izraeli shënon Vitin e Ri Hebre nën masën e izolimit mbarëkombëtar

Sport28 mins ago

FFK e gatshme bashkë me klubet, pritet vendimi i Qeverisë – sot ndeshja testuese

Lajme35 mins ago

Hoti, me “shpatulla pas muri” për Marrëveshjen e Uashingtonit: Si e pranove “mini Shengenin”?

Kosovë41 mins ago

Bashkimi Evropian tregon nëse kanë caktuar afat kohor për dialogun Kosovë – Serbi

Lajme50 mins ago

Shqipëri: Rezultojnë katër mësues pozitivë me COVID-19, pritet mbyllja e shkollave

Kosovë57 mins ago

A po i fsheh IKSHPK-ja rezultatet e testeve PCR Covid-19 të laboratorëve privatë?

Kosovë1 hour ago

Bekë Berisha tregon se si lahej në dri në temperatura minus: E bëja për ta thy rekordin

Lajme1 hour ago

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

Lajme1 hour ago

​Lushtaku mbledh një pjesë të bashkëluftëtarëve, kujtojnë kohët që sollën lirinë

Kosovë1 hour ago

Polemika në Kuvend për fillimin e vitit shkollor, opozita kritikon

Lajme2 hours ago

Antarësimi në BE, Presidenti: Shqipëria s’do të sakrifikojë as për kokën e Metës e as Ramës

loading...

MË TË LEXUARAT