Connect with us

Kosovë

Haziri: Nëse Albin Kurti nuk i beson ideologjisë së Rugovës, atëherë mos ta vizitojë kurrë varrin e tij

Publikuar

me

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri  është pyetur nga analistët se si e sheh qëndrimin e Kurtit i cili ende nuk ka vizituar varrin e Ibrahim Rugovës, e ky veprim i Kurtit nga ana e LDK’së ishte i pa pranueshëm.

Haziri tha se i qëndron mrapa asaj deklarate që e ka thënë dhe se nuk largon asgjë nga ajo deklaratë, përcjell Periskopi.

Haziri po ashtu ceki se nëse Kurti nuk i beson ideologjisë së Rugovës mos ta vizitojë kurrë varrin e tij.

“Kurrgjë nuk ja heki asaj deklarate, ajo është qëndrim i partisë, kam eliminuar kushtet e këqija nga këto dy parti për të arritur marrëveshje, por e kisha lutë nëse Albin Kurti nuk i beson ideologjisë se Rugovës, atëherë mos ta vizitoj kurrë varrin e tij”, tha ai në Debat Plus/Periskopi

 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com