Connect with us

Lajme

Hasani: Me zemër e me shpirt në Rramali, ndërron jetë edhe 58 vjeçari. O Zot falu durim!

Publikuar

me

Është thelluar tragjedia në Rramanli të Kumanovës. Sipas drejtorit të QEK, Ilir Hasani nga plagët e marra gjatë shpërthimit të bombolës së gazit, jetën e ka humbur edhe 58 vjeçari, i cili ka qenë i shtruar në klinikën për neurologi në Shkup.

Mjeku Ilir Hasani përmes rrjetit social të facebook-ut ka njoftuar gjithashtu se në gjendje të rëndë janë edhe tre pacientëve të tjerë të shtruar në repartin e mjekimit intensiv, dhe sipas tij gjendja e tyre vazhdon të jetë kritike edhe përkundër të gjitha masave që merren nga ekipet tona mjekësore.

“Me zemër e me shpirt në Rramali. Fatkeqësisht, ndërroi jetë edhe pacienti 58 vjeçar, që ishte i shtruar në repartin e mjekimit intenziv pas lëndimeve të mara nga eksplodimi i bombolës së gazit. Edhe përkundër kujdesit maksimal të ekipit mjekësor, plagët nga djegja ishin të një shkalle shumë të lartë. Ndërsa e rëndë është gjendja e tre pacientëve të tjerë të shtruar në repartin e mjekimit intensive. Gjendja e tyre vazhdon të jetë kritike edhe përkundër të gjitha masave që merren nga ekipet tona mjekësore. Si bashkëqytetar, si prind i tre fëmijëve, si mjek, e mbi të gjitha si njeri, nuk gjej dot fjalë për të shprehur ngushëllime për familjarët, miqët dhe të afërmit e familjes në fjalë. O Zot falu durim!”, shkruan Ilir Hasani.

Advertisement

REKLAMA
Kosovë4 hours ago

Ministri i Jashtëm i Italisë: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti

Sport4 hours ago

10 futbollistët e rinj që pritet ta “dominojnë” tregun e transferimeve gjatë verës

Kosovë4 hours ago

Kusari-Lila: LDK do ta kishte inicuar mocionin me ose pa Agim Veliun ministër

Kosovë4 hours ago

Flet infermieri shqiptar që shkoi të ndihmonte Italinë: Vijnë avionë me të infektuar, nuk numërohen

Kosovë5 hours ago

Sllovenia ndan 3 miliardë euro për të shpëtuar ekonominë e saj nga koronavirusi

Sport5 hours ago

Di Maria: Shpërtheva në lot, Real Madrid më ndaloi të luaja në finalen e Botërorit

Kosovë5 hours ago

Mbreti tajlandez mbyllet në karantinë me 20 femra

Kosovë5 hours ago

Matoshi: Andi Bushati, edhe një hajvan tjetër nga Tirana që lyp gjakderdhje në Prishtinë

Sport5 hours ago

Alarmon shefi i lojtarëve të Serie A: Sezoni mund të anulohet

Kosovë5 hours ago

Ferizaj pa makina dhe qytetarë rrugëve gjatë orarit të ndalim qarkullimit

Sport6 hours ago

Dërgoi 30 mjekë në Itali, Edi Rama mesazh të gjithë Evropës: Duhet të veprojmë si Milani i Sacchit

Kosovë6 hours ago

Trump: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Kosovë6 hours ago

Besonin se do t’i shëronte nga koronavirusi, 300 njerëz vdesin në Iran duke pirë metanol

Kosovë6 hours ago

Drejtori Ramadani tregon se a po testohen për koronavirus personat me ndikim pa pasur simptoma

Kosovë6 hours ago

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

MË TË LEXUARAT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com