Connect with us

Kosovë

Haradinaj kujton aktivistët e LV-së, Arben Xheladinin e Mon Balajn

Publikuar

me

Ramush Haradinaj ka kujtuar dy aktivistët e VV-së, Arben Xheladini e Mona Balaj.

Ish kryeministri i vendit njëherit edhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kujtuar dy aktivistët e VV-së, Arben Xheladini e Mona Balaj, të cilët vranë në protestat e 2007-tës.

“Përkujtojmë sot Arben Xheladinin dhe Mon Balaj, dy të rinjë të Kosovës që u flijuan për atë që besuan. I lehtë ju qoftë dheu i Kosovës”, ka shkruar ai në Facebook.

Ndryshe, dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisaarit, u vranë më 10 shkurt nga policia rumune e UNMIK-ut, 13 vjet më parë

 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com