Connect with us

Lajme

Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zekaj deklarohen se cilën parti e mbështesin

Publikuar

me

Deklarata e përbashkët e Shek Hallaçit, Sami Ukshinit dhe Val Zekajt:

Unë Shek Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zeka distancohemi nga gjitha deklaratat e shokëve tanë(El Cheka) që minojnë hetimin ndërkombëtar për rastet e montuara politike.
Ne nuk ishim dakord që të mbahen protesta por jashtë vullnetit tonë ndodhën të njejtat, ne nuk i shperndamë materialet e përgjuara që dikush të përfitojë politikisht apo finaciarisht në kurrizin tonë dhe të shqiptarëve që po kalben burgjeve të montuar politikisht.

I vetmi subjekt politik që publikisht tha që ne do kushtëzojmë përbërjen e re qeveritare me hetim ndërkombëtar për rastet e montuara politike ishte Aleanca për Shqiptarët andaj edhe ne e përkrahëm publikisht.

Nuk do lejojmë që dikush të del në lista deputetësh dhe të dëmtojnë imazhin tonë për pazare të ulta politike!!!
12 Prilli do jet dita e gëzimit dhe dita e çlirimit të vllezërve tanë në Ilirid. #PRANVERAMEDINJITETDHEGUXIM

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com