Connect with us

Kosovë

Haliti: Rasti i Astrit Deharit duhet të ndriçohet

Publikuar

me

Xhavit Haliti nga PDK’ja ka thënë se rasti i vdekjes së Astrit Deharit duhet të ndriçohet.

Haliti ka thënë që institucionet duhet vendosin në bazë të fakteve dhe se ai mbështet qëndrimin e kryetarit të tij Kadri Veseli që rasti tij duhet të zbardhet.

“Unë e mbështes shumë Kadrinë që duhet më ndriçu vrasjen e Astrit Deharit, nëse ka dyshime për vrasje duhet me i shku deri në fund”, u shpreh ai në Debat Plus.

Ai ka thënë se Vetëvendosje ka shfrytëzuar politikisht rastin e tij.

 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com