Connect with us

Sport

Haaland shpallet lojtari i muajit në Bundesliga

Publikuar

me

Kalimi i Haaland nga Salzburg te Borussia Dortmund bëri bujë të madhe në mediet evropiane, por kjo nuk e ndikoi formën e lojtarit.

Norvegjezi arriti të gjente rrugën e golit qysh në debutimin e tij, duke shënuar hat-trick, përcjell lajmi.net.

Paraqitjet e mira nuk u ndalën aty, dhe Haaland është shpallur lojtari i muajit (janar) në Bundesliga.

Një start shumë i mirë për karrierën e Haaland në Bundesliga. Pritet që 19 vjeçari të vazhdojë me këto paraqitje. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com