Connect with us

Lajme

Grupi parlamentar i VMRO-së kërkon shpërbërjen e Kuvendit

Publikuar

me

Koordinatori i grupit të VMRO-së, Nikolla Micevski para gazetarëve kërkoj publikisht që kreu I Kuvendit Talat Xhaferi të caktoj seancë me një pikë të vetme në rendin e ditës, shpërbërja e Kuvendit, në ditën për të cilën siç thotë ai u morën vesh në takimin e liderëve, 13 shkurt.

Micevski tha se të gjitha kushtet për të shkuar në zgjedhje janë përmbushur, por thotë se LSDM-ja është duke gjetur arsye për tu ikur zgjedhjeve.

Por për këtë gjë, foli dit më parë vet krye-parlamentari, Talat Xhaferi ai tha se mund që Kuvendi të shpërbehet më 16 shkurt. Ai tha se këtë vendim e morri pasi pyeti fillimisht KSHZ-në. Sipas tij Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve u duhen 55 ditë për të realizuar zgjedhje.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com