Connect with us

Sport

Griezmann, ‘viktima’ e radhës e Lionel Messit

Publikuar

me

Pavarësisht se në media dyshja gjithmonë ishin të mbrojtur, duke u thënë se shumë shpejtë do të vijë efekti i tyre – një gjë e tillë nuk ka ndodhur akoma.

Mjafton të shikojmë ndeshjet e fundit të Barcelonës, aty ku gjashtë herë fituesi i Topit të Artë vepron ndryshe kur ka mundësi ta pasojë topin te francezi, shkruan France Football, transmeton lajmi.net.

”Problemi i Griezmann është se ai ka ardhur në ekipin e gabuar, ai nuk po gjendet askund”, thotë Lluis Mascaro, gazetar i njohur për të përditshmen Sport.

Ish-lojtari i Atleticos është i njëjtë me Messin – sulmues i dytë i cili ka nevojë të qëndrojë gjithnjë i lirë.

Nga Antoine nuk ka shumë fjalë dhe mundohet të bëjë më të mirën, pavarësisht se ka harruar që ai është një kampion botëror me Francën, fitues i Ligës së Evropës apo edhe dy herë lojtari i tretë më i mirë në botë.

Kështu siç qëndrojnë gjërat, ‘Grizzi’ do të jetë vetëm ‘viktima’ e radhës e Leo Messit te Barcelona – ashtu sikurse Thierry Henry, Samuel Eto’o, Zlatan Ibrahimovic e Alexis Sanchez më parë. /Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com