Connect with us

Ndryshe

Google shpallë qytetin më romantik shqiptar

Publikuar

me

Është dëgjuar të flitet për qytete romantike në botë. Nga kërkimet e bëra në Google nga shqiptarët del se Berati është qyteti më romantik shqiptar.

Berati, ose siç njihet si Qyteti i Mijëra dritareve, është një qytet me plot shtëpi të epokës osmane, struktura mbresëlënëse të fortesës dhe kishave dhe xhamive mistike, të vendosura në krah të kodrave dhe maleve, të gjithë presin që ju ta eksploroni.

Me arkitekturat e saj të panumërta të bukura, kalaja e Beratit dhe vista e saj fotogjenike, një traditë e çuditshme, por interesante për tu parë e Shqipërisë, Berati është një qytet që nuk duhet të humbisni kur jeni në Shqipëri.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com