Connect with us

Ndryshe

Gjendet 6 vjeçarja e vrarë pranë trupit të një fqinji

Publikuar

me

Forca e policisë lokale njoftojnë me zemra jashtëzakonisht të rënda për gjetjen e trupit të Faye Marie Swetlik.

Gjashtë vjeçarja e zhdukur Faye Swetlik që jetonte në jug të Karolinës, është gjetur e vrarë pranë kufomës së një fqinji mashkull, njoftoi të enjten policia, raporton “Metro”, transmeton lajmi.net.

Shefi Byron Snellgrove nga Departamenti i Cayce për Siguri Publike, forca e policisë lokale, tha për një konferencë për shtyp se jemi me zemra jashtëzakonisht të rënda që ju njoftojmë se kemi gjetur trupin e Faye Marie Swetlik.

Zëri i Snellgrove u drodh nga emocioni ndërsa bëri njoftim zemërthyer. Trupi i Faye thuhet se u gjet në shtëpinë e një burri që jeton në lagjen e saj, megjithëse autoritetet nuk thanë nëse ai njeri ishte i njëjti individ, trupin e të cilit e gjetën.

Trupi i një njeriu u gjet në lagjen Churchill Heights në Cayce, Karolina e Jugut, por policia nuk ka dhënë asnjë detaj në lidhje me identitetin e burrit ose si ai mund të jetë i lidhur me zhdukjen e Faye.

Snellgrove e quajti hetimin “të rrjedhshëm” dhe tha se nuk ka asnjë rrezik për komunitetin, i cili kishte qenë në bllokim që nga e mërkura.

Policia nuk mori asnjë pyetje pas konferencës së shkurtër të lajmeve. Hetuesit u panë duke kërkuar nëpër kanaçe plehra në Churchill Heights të enjten orë para se të njoftohej se Faye u gjet e vdekur.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com