Connect with us

Kosovë

Gazetari i njohur nga tash këshilltar i Vjosa Osmanit

Publikuar

me

Në kabinetit e kryetares së Kuvendit Vjosa Osmanit, janë edhe Faton Peci, zyrtar i LDK’së nga Mitrovica, dhe tjetra është Egnesa Vitia, që më parë ishte pjesë e mediave kosovare.

Kujtojmë, që nënkryetarja e LDK’së Vjosa Osmani është zgjedhur kryetare e Kuvendit të Kosovës.

Osmani mori 65 vota. Kundër nuk kishte asnjë votë derisa askush nuk abstenoi.Osmani u propozua për këtë pozitë  nga Vetëvendosje vendim që erdhi pas marrëveshjes për bashkëqeverisje me LDK’në.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com