Connect with us

Lajme

Gashi: NATO nuk është fundi i historisë sonë, por këtu fillon një rrugë e re

Publikuar

me

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, tha se duhet të shfrytëzohet ky moment që të ndërtohen lidhje të reja të kohezionit.

“Sot ne deputetët dhe gjithë qytetarët ndodhemi para një akt të kryer, për anëtarësimin e vendit në NATO. Për arritjen e këtij qëllimi, maqedonasit kanë bërë kompromis të hidhur dhe ne do të vazhdojmë të ushqejmë empati për maqedonasit. Duhet të shfrytëzojmë këtë moment që në të ardhmen të ndërtojmë lidhje të reja të kohezionit. Të gjithë etnitë duhet të fillojmë të ndjejmë shtetin si të veti dhe shteti duhet të jetë i barabartë me të gjithë. Raportet mes maqedonasve dhe shqiptarëve janë shumë të rëndësishme për shtetin, por ne nuk duhet të ndalemi këtu, duhet të kultivojmë raporte të mira edhe me etnitë e tjera”, ka thënë Afrim Gashi, raporton Shenja. Ai tha se “NATO nuk është fundi i historisë sonë, por këtu fillon rruga drejt një historie të re, prandaj ju ftoj që këtë ta bëjmë së bashku”.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement
Kosovë23 seconds ago

Mustafa përfundon takimin me deputetët e LDK-së, pritet të takohet me Kurtin

Lajme7 mins ago

Reagon UET: Arrestimi i Çilit nuk ka asnjë lidhje me veprimtarinë tonë

Kosovë11 mins ago

Hanife Osmani, e vetmja që përzgjidhet të jetë pjesë e një programi të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

Shëndetësi21 mins ago

Religjioni mund t’i bëjë mirë shëndetit

Kosovë22 mins ago

Edhe Vjosa Osmani kundër Kurtit: S’guxojmë t’i prishim raportet me aleatët për taksën

Lajme23 mins ago

Sela takoi ekspertin amerikan Mueller, aktivizohet në finaliyimin e platformës zgjedhore

Sport32 mins ago

El Clasico: Messi më shumë shënon në Bernabeu sesa në Camp Nou

Kosovë33 mins ago

Ambasada e ShBA-ve thirrje shtetasve të vet që jetojnë në Shqipëri: Shmangni sheshin ku do zhvillohet protesta

Lajme39 mins ago

BDI: Zhvillimi ekonomik të barabartë, ulje të papunësisë dhe rritja të pagave

Lajme41 mins ago

Çulev: Jemi të gatshëm për të parandaluar valën e re të emigrantëve

Lajme43 mins ago

Zaev: koalicioni LSDM-BESA do ta fitojë BDI-në tek njësia e 6 zgjedhore

Kosovë44 mins ago

Mustafa: Kurti s’e njoftoi Qeverinë, taksën ta heqim pa reciprocitet – qysh po kërkon Amerika

Lajme48 mins ago

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë

Lajme51 mins ago

Gjashtë nxënës helmohen gjatë mësimit në Fier

Kosovë55 mins ago

Veliu pret ambasadorin britanik: Prioritet luftimi i krimit të organizuar

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com