Connect with us

Sport

Fury kritikon Joshuan për fitoren ndaj Ruiz: Vetëm vrapoi në ring

Publikuar

me

Shumë tifozë të boksit e kishin kritikuar Joshuan  për fitoren kundër Ruiz, duke thënë se britaniku i është shmangur luftës, por një gjë të tillë nuk e bënte Fury. Madje, ai konsideronte se AJ boksoi me maturi.

Por, qëndrimet e ‘Gypsy King’ duket se kanë filluar të ndryshojnë, në kohën kur po afron revanshi i tij me Deontay Wilder.

Së fundmi, Fury ka përqeshur mënyrën e luftës së AJ kundër Ruiz, duke thënë se britaniku vetëm vraponte në ringun e boksit.

“Gjithkush duhet të bëjë atë që duhet të bëjë për të fituar duelin. Por, nëse ishte m*t kur e bëja unë, atëherë ishte dyfish m*t kur  e bëri ai, sepse ishte një punë shumë më e keqe” ka thënë Fury, transmeton lajmi.net.

“Ai vetëm vrapoi gjatë gjithë mbrëmjes, nuk ishte duel i mirë” ka shtuar ‘Gypsy King’.

Fury po përgatitet maksimalisht për revanshin kundër Wilder, të cilin e luan më 22 shkurt, por sigurisht nuk mund t’i lë anash deklaratat e tilla, pasi janë pjesë që e karakterizojnë atë. /Lajmi.net/

Advertisement

REKLAMA
Kosovë4 hours ago

Ministri i Jashtëm i Italisë: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti

Sport4 hours ago

10 futbollistët e rinj që pritet ta “dominojnë” tregun e transferimeve gjatë verës

Kosovë4 hours ago

Kusari-Lila: LDK do ta kishte inicuar mocionin me ose pa Agim Veliun ministër

Kosovë5 hours ago

Flet infermieri shqiptar që shkoi të ndihmonte Italinë: Vijnë avionë me të infektuar, nuk numërohen

Kosovë5 hours ago

Sllovenia ndan 3 miliardë euro për të shpëtuar ekonominë e saj nga koronavirusi

Sport5 hours ago

Di Maria: Shpërtheva në lot, Real Madrid më ndaloi të luaja në finalen e Botërorit

Kosovë5 hours ago

Mbreti tajlandez mbyllet në karantinë me 20 femra

Kosovë6 hours ago

Matoshi: Andi Bushati, edhe një hajvan tjetër nga Tirana që lyp gjakderdhje në Prishtinë

Sport6 hours ago

Alarmon shefi i lojtarëve të Serie A: Sezoni mund të anulohet

Kosovë6 hours ago

Ferizaj pa makina dhe qytetarë rrugëve gjatë orarit të ndalim qarkullimit

Sport6 hours ago

Dërgoi 30 mjekë në Itali, Edi Rama mesazh të gjithë Evropës: Duhet të veprojmë si Milani i Sacchit

Kosovë6 hours ago

Trump: SHBA nuk do të paguajë për sigurinë e Harry dhe Meghan

Kosovë6 hours ago

Besonin se do t’i shëronte nga koronavirusi, 300 njerëz vdesin në Iran duke pirë metanol

Kosovë7 hours ago

Drejtori Ramadani tregon se a po testohen për koronavirus personat me ndikim pa pasur simptoma

Kosovë7 hours ago

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

MË TË LEXUARAT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com