Connect with us

Kosovë

‘Është temë e mbyllur, foton e Presidentit nuk e kthej’ – Vjosa Osmani i përgjigjet PDK-së

Publikuar

me

Partia Demokratike e Kosovës, ka bojkotuar mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, duke kërkuar nga kryetarja e Kuvendit që ta kthejë fotografinë e Presidentit të Republikës së Kosovës në vendin ku ka qenë, ashtu siç e parasheh ligjin.

Osmani pas mbledhjes së Kryesisë ka thënë se ‘kjo është temë e mbyllur’

“Ka zhvendosje në pozitën e përcaktuar me ligj. Ta them një gjë qartë e mirë, nën 1 kjo temë është e mbyllur. PDK po bojkoton Kuvendin nga data 3 shkurt, bojkoti i tyre ka filluar kur është votuar Qeveria e Kosovës”, ka thënë ajo. /Periskopi/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com