Connect with us

Bota

Erdogan: Siria do të paguajë çmim tepër të lartë për sulmet mbi ushtarët tanë

Publikuar

me

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka thënë se Qeveria e Sirisë do të paguajë “çmim, tepër, tepër të lartë” për sulmet e kryera mbi ushtarët turq.

Pesë ushtarë janë vrarë gjatë së hënës në provincën e Idlib e cila mbahet nga opozita, derisa ushtria siriane vazhdonte ofensivën, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Forcat turke kanë shënjestruar caqe si përgjigje, derisa Erdogan ka thënë se aksioni do të vazhdojë.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com