Connect with us

Sport

Emery thyen heshtjen pas largimit nga Arsenal, ka përgjigje për akuzat ndaj tij

Publikuar

me

Emery ka akuzuar disa lojtarë të tij për qëndrime kontraverse ndaj tij dhe klubit. Spanjolli beson se rrugëtimi i tij me Topçinjtë në fillim ishte shumë i mirë dhe rënia nga forma ndodhi si pasojë e shumë pakënaqësive të lojtarëve në dhomat e zhveshjes.

48-vjeçari e drejtoi klubin londinez për 18 muaj, periudhë në të cilën arriti një finale të Ligës së Evropës dhe përfundoi në vendin e pestë në Premierligë.

Në një intervistë dhënë France Football, tekniku foli gjerë e gjatë për uljet dhe ngritjet që pati në Londër, përcjell lajmi.net.

‘’Arsenali para se të vija unë kishte marrë tatpjetën. Ne ndalëm ecurinë e keqe dhe filluam ta rindërtonim skuadrën. Ne e kishim edhe kualifikimin në Ligën e Kampionëve por në fund u prish gjithçka pasiqë ndodhën gjëra të papritura dhe i humbëm Laurent Koscielnyn, Nacho Monrealin, Petr Cech dhe Aaron Ramsey, lojtarë këta me rëndësi vitale për ecurinë tonë’’, deklaroi ish-trajneri i PSG-së.

Kujtojmë se pati shumë lojtarë të pakënaqur me situatën e Arsenalit nën drejtimin e Emerys. Situata shkoi deri në atë pike saqë Alexandre Lacazette dhe Mesut Ozil u deklaruan haptazi se ndihen më mirë pas largimit të spanjollit. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement
Kosovë7 mins ago

Mustafa përfundon takimin me deputetët e LDK-së, pritet të takohet me Kurtin

Lajme14 mins ago

Reagon UET: Arrestimi i Çilit nuk ka asnjë lidhje me veprimtarinë tonë

Kosovë18 mins ago

Hanife Osmani, e vetmja që përzgjidhet të jetë pjesë e një programi të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

Shëndetësi28 mins ago

Religjioni mund t’i bëjë mirë shëndetit

Kosovë29 mins ago

Edhe Vjosa Osmani kundër Kurtit: S’guxojmë t’i prishim raportet me aleatët për taksën

Lajme30 mins ago

Sela takoi ekspertin amerikan Mueller, aktivizohet në finaliyimin e platformës zgjedhore

Sport39 mins ago

El Clasico: Messi më shumë shënon në Bernabeu sesa në Camp Nou

Kosovë40 mins ago

Ambasada e ShBA-ve thirrje shtetasve të vet që jetojnë në Shqipëri: Shmangni sheshin ku do zhvillohet protesta

Lajme46 mins ago

BDI: Zhvillimi ekonomik të barabartë, ulje të papunësisë dhe rritja të pagave

Lajme48 mins ago

Çulev: Jemi të gatshëm për të parandaluar valën e re të emigrantëve

Lajme50 mins ago

Zaev: koalicioni LSDM-BESA do ta fitojë BDI-në tek njësia e 6 zgjedhore

Kosovë51 mins ago

Mustafa: Kurti s’e njoftoi Qeverinë, taksën ta heqim pa reciprocitet – qysh po kërkon Amerika

Lajme55 mins ago

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë

Lajme58 mins ago

Gjashtë nxënës helmohen gjatë mësimit në Fier

Kosovë1 hour ago

Veliu pret ambasadorin britanik: Prioritet luftimi i krimit të organizuar

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com