Connect with us

Sport

Edhe Lazio pas Vedat Muriqit

Publikuar

me

Vera e vitit 2019 në Superligën e Turqisë ka pasur në qendër të vëmendjes sulmuesin e Kosovës, që kërkohej shumë nga Galatasaray dhe Fenerbahce, duke iu bashkuar këtyre të fundit.

Muriqi, në verën e vitit 2020 mund të largohet nga Fenerbahce, ku po kërkohet nga shumë skuadra të ligave të ndryshme.

Në garë për 25 vjeçarin ka hyrë edhe Lazio raportojnë mediet në Turqi, që po luan në nivele të larta në Serie A, duke rivalizuar Interin dhe Juventusin në garën për titull.

Fenerbahce po kërkon 35 milionë euro për shërbimet e Muriqit, ndërsa Lazio do të tentojë fillimisht huazimin e tij, me të drejtën e blerjes në fund të sezonit./Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com