Connect with us

Sport

E kryer, Inter arrin marrëveshje me zëvendësuesin e Handanovic

Publikuar

me

Pas Udineses, portieri slloven gjithashtu humbi derbin ndaj Milan – pavarësisht se ishte në stol – dhe për herë të dytë portieri i dytë Padelli luajti nga fillimi.

Si një alternative e vërtetë, vetëm Stankovic i ri ishte në stol, duke marrë parasysh skualifikimin e Bernit. Një perspektivë që nuk e bën menaxherin e Nerazzurrit Conte të ndjehet i sigurt, kur do të përballet me Lazion në Olimpico, përcjell lajmi.net.

Për këtë arsye, konfirmohen lajmet e minutave të fundit dhe të këtij mëngjesi në gazeta, me Interin që do ta finalizojë marrëveshjen me portierin e lirë Emiliano Viviano.

Sot portieri do t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore dhe disa testeve për të kuptuar gjendjen e tij të formës dhe, nëse është e nevojshme, ta regjistrojë menjëherë për të kaluar urgjencën e portierit.

Një kthim për Viviano, i cili në vitin 2011 u ble nga Inter por kurrë nuk arriti të bëjë debutimin e tij duke pasur parasysh thyerjen e ligamentit gjatë një stërvitje. Në janar ai shkoi në Palermo, pastaj në verën e ardhshme shkoi në Genoa, pa luajtur asnjëherë një minutë me Nerazzurri. Tani kthimi duket afër. /Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com