Connect with us

Sport

Dortmund fiton pa telashe kundër Frankfurtit, Haaland gjen përsëri golin

Publikuar

me

Dortmund kanë shënuar fitore të lehtë kundër Eintracht Frankfurt, me rezultatin 4:0, shkruan lajmi.net.

Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 33’, nga Lukas Piszczek, i cili zhbllokoi shifrat në 1:0.

Epërsinë e ‘Verdhezinjve’ e dyfishoi Jadon Sancho, kur po luhej minuta e 49’ e takimit.

Erling Haaland u regjistrua edhe në këtë ndeshje në listën e realizatorëve, kur në minutën e 54’ shënoi për 3:0.

Rezultatin final e vendosi mbrojtësi portugez, Raphaël Guerreiro, në minutën e 74’, për rezultatin 4:0, shkruan lajmi.net.

Dortmund tashmë numëron 42 pikë pas fitores së shënuar sonte, dhe qëndron në pozitën e dytë me një pikë më pak se Bayern Munich.

Eintracht Frankfurt në anën tjetër mbetet me 28 pikë, në pozitën e nëntë në tabelën e Bundesliga. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com