Connect with us

Lajme

Dokument/ Kërkesa e Spasovskit për shkarkimin e Mizrahit arrin në Kuvend

Publikuar

me

Tv21 ka siguruar kërkesën që Kryeministri Oliver Spasovski e ka dërguar në Kuvend për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi. Kërkesa ka arritur në Kuvend pak orë më parë, raporton TV21.

Kurse të njëjtën kryeministri e paralajmëroi në pres konferencën e sotme në të cilën tha se nuk mund të bëhet marrëveshje me njerëz që shkelin Kushtetutën. Ai më tej tha se Mizrahi është dashur që interesat e shtetit t’i vendos para interesave të partisë.

Kurse ministrja, Rashella Mizrahi këmbëngul që tabelën e ka trashëguar, por nga ana tjerët këmbëngul se nuk do ta ndryshoj të njëjtën edhe nëse është e nevojshme do të paguaj dënim.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com