Connect with us

Kosovë

Dogana konfiskon barna të fshehura në sistemin e klimaizmit të autobusit ‘Prishtinë-Tiranë’

Publikuar

me

Njësitë e doganës kanë parandaluar kontrabandimin e medikamenteve në një autobus të linjës Tiranë – Prishtinë.

Oficerët doganorë kanë selektuar një autobus të linjës Prishtinë – Tiranë për kontrollim detal.

Gjatë kontrollit oficerët kanë gjetur në brendësi të sistemit të klimatizimit të autobusit sasi të konsiderueshme të medikamenteve të fshehura, gjithashtu nën ulësen e vozitësit është gjetur një pako e fshehur, e cila ishte e mbushur me lente optike me dioptri të ndryshme si dhe dy trafo elektronike për shirita vrapues të fitnesit e që ishin të vendosura në ulësen e pasme të autobusit.

Personat përgjegjës janë proceduar për kundërvajtje doganore, ndërsa mallrat e gjetura ilegale janë konfiskuar.

 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com