Connect with us

Sport

Dilemat që po e shoqërojnë Real Madridin pas kthimit të Hazard nga lëndimi

Publikuar

me

Ndeshja kundër Celtas do të jetë edhe pika kthyese e belgut, përballje në të cilën pritet t’i ketë disa minuta.

Ndërkohë që 28-vjeçari është në dispozicion, për Los Blancos shfaqet një problem i ri: Sa do të përshtatet Hazard me sistemin e tanishëm të lojës që aplikon Zinedine Zidane?

Formacionet 4-3-3 dhe 4-5-1 janë më të aplikuarit nga francezi, dhe që nuk do të paraqisnin problem për ish-lojtarin e Chelseat i cili ka luajtur edhe më herët në këto skema. Mirëpo, konkurrenca për një vend titullari mund të jetë ajo që do ta pengojë futbollistin i cili do ta gjejë e Vinicius Jr, që çdo ditë e më shumë po bën hapa progresiv drejt karrierës së tij, përcjell lajmi.net.

Problem tjetër për ambientimin e belgut ka gjasa të jetë edhe konkurrenca që mund ta ketë me Iscon i cili kundër Osasunës luajti në krah të tij në formacionin 4-3-3.

Skema e së dielës me spanjollin anësor ishte produktive dhe nuk përjashtohet mundësia që ‘’Zizou’’ të startojë prapë në atë mënyrë dhe pse jo, të vazhdojë ta ketë skemë bazë renditjen e tillë.

Mbetet të shihet se si do të komponohet me pjesën tjetër të ekipit ylli i kombëtares belge. Pritshmëritë për të pasi u ble nga Chelsea ishin të mëdha, por lëndimet e shpeshta bën që rendimenti i tij të bie ndjeshëm. /Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com