Connect with us

Sport

Dënohen tifozët e Romës dhe Veronës

Publikuar

me

Tetë tifozëve të Veronës iu është hequr e drejta për tu futur në stadium, pasi të njëjtit kishin tentuar të fusin në stadium kapela naziste, bëjnë të ditur mediet italiane, transmeton lajmi.net.

Ndërsa, në anën tjetër, një tifoz i Romës është dënuar me masë të njëjtë, pasi ka drejtuar thirrje raciste drejt një lojtari.

Policia italiane kishte gjetur kapelat gjatë një kontrolli rutinë, para se tifozët të futeshin në ‘Stadio Dall’Ara’.

E gjithë ngjarja kishte ndodhur në ndeshjen që Verona e luante kundër Bologna, më 19 janar.

Tetë tifozët ishin të moshës nga 21 deri në 49 vjeç. Atyre do t’iu ndalohet hyrja në stadium për dy vite e gjysmë.

Ky dënim do të vlejë për të gjitha evenimentet sportive në Itali. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com