Connect with us

Sport

Dënimi i Man Cityt, ky është shqetësimi i madh i Pep Guardiolas

Publikuar

me

Të premten UEFA ka njoftuar se ka dënuar Manchester City me ndalesë prej dy vitesh në Ligën e Kampionëve dhe një shumë prej 30 milionë euro, për shkeljen e rregullave financiare.

Ky dënim, ia pamundësinë Manchester Cityt pjesëmarrjen në dy sezonet e ardhshme.

Sipas ESPN, trajneri Pep Guardiola ka filluar të shqetësohet për të ardhmen e lojtarëve, të cilat mund të kërkojnë largimin nga Manchester City gjatë kësaj vere, përcjell lajmi.net.

Kujtojmë se Manchester City me shpenzime të mëdha ka krijuar një skuadër tejet cilësore, duke qenë ndër më të fortat sot në botë./Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com