Connect with us

Sport

De Vrij ka një përgjigje interesante për Ibrahimovic

Publikuar

me

Në ndeshjen e zhvilluar në ‘Giuseppe Meazza’ pamë spektakël dhe një rikthim të papritshëm të Interit nga rezultati 0-2 në 4-2, duke e fundosur skuadrën tjetër nga poi njëjti qytet.

Sipas holandezit Milani ishte më i mirë në pjesën e pare të ndeshjes duke i vënë në vështirësi mjaft shumë, por që me fillimin e pjesës së dytë gjërat ndryshuan në favor të Zikaltërve duke e përmbysur rezultatin.

‘’Jam i lumtur për golin e shënuar dhe fitoren. Në pjesën e parl Milani na vuri në vështirësi dhe luajtëm keq. Pjesa e dytë ishte një lojë krejtësisht tjetër me Conten që na tregoi se çka nuk shkonte me ne’’, deklaroi mbrojtësi, përcjell lajmi.net.

De Vrij u pyet edhe për deklaratat e Zlatan Ibrahimoviçit, sipas së cilit Interi nuk është në garë për titull kampioni në Serie A. Në këtë pyetje futbollisti bëri diplomatikun duke mos e shigjetuar direkt sulmuesin i Milanit. ‘’Të gjithë i kanë mendimet e tyre, e vërteta është se ne jemi në garë’’, përfundoi 28-vjeçari./Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com