Connect with us

Kosovë

Avokati kosovar distancohet nga gjesti çnjerëzor i Tomë Gashit ndaj lypësarit

Publikuar

me

Pas gjestit bizar të avokatit të Vetëvendosjes, Tomë Gashi, teksa u pa duke shqelmuar paratë e një lypsari në sheshin e Prishtinës, ka reaguar kolegu i tij Gazmend Halilaj.

Ai përmes një shkrimi të adresuar në Periskop, ka thënë se distancohet nga ky veprim i paarsyeshëm i Gashit.

Madje për të treguar se jo gjithë avokatët janë të tillë, ai ka treguar një rast humanitar të tij, kur nga 225 euro sa i kishte, 200 prej tyre ia kishte dhuruar një veterani për miell.

Periskopi sonte ka publikuar një video teksa shihet avokati i Vetëvendosjes, Tomë Gashi duke shqelmuar paratë e një lypsari në sheshin ‘Nënë Tereza’ në Prishtinë.

 

 

 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com