Connect with us

Sport

Askush nuk ka shpenzuar më shumë sesa Real Madrid në vitin e fundit

Publikuar

me

Sipas këtij hulumtimi, del se Chelsea ka bilancin më të mirë të të hyrave, me 45 milionë euro shpenzime, karshi 250 milionë euro të hyra.

Në anën tjetër, Real Madrid është skuadra që ka shpenzuar më së shumti.

‘Los Blancos’ janë në një bilancë prej – 181 milionë euro, duke shpenzuar 330 milionë euro për blerje, dhe duke shitur lojtarë në vlerë prej prej vetëm 149 sosh.

Eden Hazard, Rodrygo, Luka Joviç, Eder Militao, Ferland Mendy dhe Reinier.

Skuadra me bilancin më të keq pas Real Madrid, është Aston Villa, për të vazhduar me Barcelonën, Manchester Unitedin dhe Tottenhamin./Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com