Connect with us

Lajme

ASH dhe Alternativa nisin takimet (Foto)

Publikuar

me

Sot në hapësirat e Aleancës për Shqiptarët u realizua takimi koordinativ mes grupeve punuese te Aleancës dhe Alternativës.

Grupet punuese për çështje organizative dhe programore diskutuan për shumë çështje të rëndësishme, me qëllim të konkretizimit të gjërave, thuhet në njoftimin e ASH-së.

Meqenëse të dyja partitë shprehen qëndrime të ngjashme për shumë çështje, në takim u vlerësua se bashkëpunimi i mëtejshëm do të jetë shumë frytdhënës.

Takime të tilla koordinative në mes grupeve punuese do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim, deri në përmbylljen e detajeve të fundit të bashkëpunimit” thonë nga Aleanca për Shqiptarët”- përfundon njoftimi i ASH-së.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com