Connect with us

Kosovë

Asambleisti i LVV’së paralajmëron arrestimin e ministrave serb

Publikuar

me

Anëtari dhe Asambleisti i LVV-së, në komunën e Prishtinës, Arbër Vokrri ka thënë se nëse ministrat e Listës Serbe ofendojnë qytetarët e Kosovës do të arrestohen.

“Na nuk mundemi me toleru ofendime as te identitetit as të historisë e sidomos prej Listës Serbe. Nëse përsërisin deklarata të ngjashme do të arrestohen, edhe këta ministrat aktual ne nuk do t’i tolerojmë”, tha Vokrri në Frontal.

Sipas Vokrrit partia e tij do të punoj në ndërrimin e kushtetutës.

“Synimi jonë është që ta ndërrojmë kushtetutën, pasi Lista Serbe është dorë e zgjatur e Beogradit”, ka përfunduar Vokrri.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com