Connect with us

Kosovë

Arrestohet edukatorja e cila rrahu fëmijën në kopshtin “Cambridge Kids” në Prishtinë

Publikuar

me

Policia e Kosovës ka arrestuar edukatoren e kopshtit “Cambridge Kids”, e cila siç shihej në pamjet që qarkulluan gjatë ditës së djeshme, ka përdorur forcë ndaj një fëmije.

Ndaj saj është shqiptuar masa e ndalesës për 48 orë. Rastin e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për Rajonin e Prishtinës

“Më datën 10 shkurt 2020 në stacionin policor jugu në Prishtinë është iniciuar një rast “keqtrajtim i femijës”. Lidhur me këtë rast policia ka arrestuar personin e dyshuar, e cila me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë”.

Nga policia thanë se në koordinim me prokurorinë përkatëse janë duke u ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme policore.

Pamjet rreth këtij incidenti janë publikuar ditën e martë nga një nënë, fëmija i së cilës ishte trajtuar në mënyrë jo profesionale në kopshtin ”Cambridge Kids” nga njëra prej edukatoreve.

Advertisement
Kosovë3 mins ago

Kuvendi shkon në pauzë – Periskopi

Sport17 mins ago

Deklaratë e FIBA-s në lidhje me ndeshjet e nëntorit 2020 dhe shkurtit 2021

Lajme19 mins ago

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Kosovë19 mins ago

Vetëvendosje kërkon sërish votat e PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti

Lajme21 mins ago

Dokumentet e CIA, Mehdi Elezi i shkruan Hasan Dostit: Aqif dhe Mustafa Lleshi na futën në kurth, ja si na dorëzuan te jugosllavët në 1948-ën

Kosovë37 mins ago

Izraeli shënon Vitin e Ri Hebre nën masën e izolimit mbarëkombëtar

Sport40 mins ago

FFK e gatshme bashkë me klubet, pritet vendimi i Qeverisë – sot ndeshja testuese

Lajme47 mins ago

Hoti, me “shpatulla pas muri” për Marrëveshjen e Uashingtonit: Si e pranove “mini Shengenin”?

Kosovë53 mins ago

Bashkimi Evropian tregon nëse kanë caktuar afat kohor për dialogun Kosovë – Serbi

Lajme1 hour ago

Shqipëri: Rezultojnë katër mësues pozitivë me COVID-19, pritet mbyllja e shkollave

Kosovë1 hour ago

A po i fsheh IKSHPK-ja rezultatet e testeve PCR Covid-19 të laboratorëve privatë?

Kosovë1 hour ago

Bekë Berisha tregon se si lahej në dri në temperatura minus: E bëja për ta thy rekordin

Lajme2 hours ago

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

Lajme2 hours ago

​Lushtaku mbledh një pjesë të bashkëluftëtarëve, kujtojnë kohët që sollën lirinë

Kosovë2 hours ago

Polemika në Kuvend për fillimin e vitit shkollor, opozita kritikon

loading...

MË TË LEXUARAT