Connect with us

Lajme

Ahmeti takoi shefin e diplomacisë italiane

Publikuar

me

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Intgrim. Ali Ahmeti ka takuar sot shefin e diplomacisë italiane, Luigi Di Maio. Në këtë takim është diskutuar rreth situatës politike në vend dhe prospektet euroatlantike të vendit tonë si dhe rolin e Italisë në këtë proces.

“Faleminderova shtetin italian për gjithë mbështetjen ndër vite në instalimin e paqës në vend, por edhe për rrugëtimin tonë euroatlantik.Ministri Di Maio ripërsëriti mbështetjen italiane për marrjen e datës për fillim të negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së veriut në Bashkimin Evropian.U dakorduam për nevojën për të vijuar me reformat në drejtim të sundimit të ligjit dhe përafrimit të standardeve evropiane në vendin tonë”, theksoi Ahmeti.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com