Connect with us

Lajme

Ahmeti: Është moment historik, vendi jonë po bëhet i rëndësishëm

Publikuar

me

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në fjalimin e tij në Kuvend para miratimit të Protokollit për anëtarësim të vendit në NATO tha se ky moment është historik për të gjithë qytetarët.
Ahmeti tha se shteti jonë po bëhet i rëndësishëm sikurse vendet tjera anëtare të NATO-s.

“Shteti jonë po bëhet i rëndësishëm, njëjtë sikur vendet tjera anëtare të NATO-s. Vendi jon një vend i vogël, tani po bëhet anëtarja e 30 e NATO-s. Në asnjëherë nuk pas dilema për anëtarësim në NATO dhe BE, dhe kjo është ajo rreth së cilës jemi bashkuar gjithmonë”, tha Ahmeti.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com