Connect with us

Kosovë

26-vjeçarja nga Tetova e braktisë foshnjën në QKUK, thotë se dëshiron ta falë atë

Publikuar

me

Një 26-vjeçare, banore e Tetovës së Maqedonisë Veriore, e ka braktisur foshnjën e saj në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ajo po pretendon se foshnjën e ka me një mashkull rreth 27 vjet më të madh se ajo, pra me një 54-vjecar. Foshnja sipas saj është e një lidhjeje jashtëmartesore. Foshnjën ajo në deklaratën e saj dhënë mjekëve thotë se po e braktisë me qëllimin qe t’ia falë dikujt.

Lajmin se kjo grua e ka braktisur foshnjën e ka konfirmuar për Express, drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë, Jakup Ismaili.

Ai ka deklaruar se gruaja po thotë se nuk e do foshnjën. Mirëpo për këtë rast është njoftuar policia e Kosovës. Kjo e fundit në këto momente gjendet në Gjinekologjinë e QKUK ‘së duke e intervistuar gruan në fjalë.

‘Rasti është i dyshimtë. E kam njoftuar policinë dhe po merret me rastin. Bëhet fjalë për një grua me vit të lindjes 1993), i tha Ismaili Expressit.

Ndërkohë gjendja shëndetësore e foshnjës është e mirë. Ajo gjendet pranë Klinikës së Neonatologjisë te rastet e kujdesit social.

Detaje për foshnjën ka dhënë drejtori i Klinikës së Neonatologjisë, Xhevdet Gojnovci.

‘Foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore. Po trajtohet tek ne në repartin e e rasteve sociale’, ka deklaruar Gonjnovci.

Ndërkohë Express shpejtë do iu sjellë detaje të reja për këtë rast.

Lajme35 mins ago

“Po del nga binarët”, Eni Vasili shpërthen keq ndaj të ftuarit në studio: Mos provoko, s’më mëson dot mua

Lajme1 hour ago

Negociatat me PD, Fatmir Mediu zbulon dy kërkesat që i ka bërë Lulzim Bashës për 25 Prillin

Kosovë1 hour ago

Haziri: PDK duhet të mbetet në opozitë

Bota2 hours ago

Kriza qeveritare në Itali, çfarë ndodh nëse Conte jep dorëheqjen

Lajme2 hours ago

Bekim Sali kandidat i ASH-AAA për kryetar të Çairit? Ja si përgjigjet Skender Rexhepi

Lajme2 hours ago

Artan Hoxha zbardh detaje/ Antonio Gallo ka qenë disa herë në Shqipëri, testoi infrastrukturën

Lajme2 hours ago

Pedagogia e pyet ‘live’ se kur do të largohet nga politika, Rama heq mikrofonin dhe befason me reagimin

Bota3 hours ago

Kurti: Me administratën Biden do të jetë ndryshe

Religjion3 hours ago

Njevoja e njeriut për fenë – Hoxhë Ibrahim Alija

Kosovë3 hours ago

“Tri zgjidhje kryesore” për finalen me Serbinë, ndizet përsëri alarmi për Kosovën

Lajme3 hours ago

U nis për kryeministër, u bë Avokat i Popullit! Ende s’dihet se kush do të jetë kryeministri shqiptar në 100 ditët e fundit

Lajme4 hours ago

Varhejli: BE të mundësojë vaksinat për vendet e Ballkanit

Shëndetësi4 hours ago

Si të kujdeseni për sytë tuaj tani që jeni para ekraneve më shumë se kurrë më parë

Kosovë4 hours ago

Covid shkakton tragjedi në familje/ Para 3 ditësh i vdiq babai, sot vdes 29-vjeçari

Shëndetësi5 hours ago

Nuk jemi të vetëdijshëm sa i dëmtojnë dhëmbët disa shprehi: Shmangni këto gjëra

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com