Connect with us

Kosovë

26 persona të arrestuar në Ferizaj

Publikuar

me

Në kuadër të zbatimit të urdhëresave së Gjykatës Themelore në Ferizaj, nga 1 janari e deri më sot, policia e Stacionit Policor- Ferizaj, në bashkëpunim me Njësinë për Reagim të Shpejtë ka arrestuar gjithsej 26 persona.

Pas kompletimit të dokumentacionit përcjellës të njëjtit janë dërguar në vuajtje të dënimit, kohëzgjatje e dënimeve ka qenë nga 20 ditë deri 1 vit e 6 muaj.

Policia apelon te qytetarët të cilët kanë pranuar vendime ekzekutive nga Gjykata, që në afat sa më të shkurtër t’i shlyejnë obligimet e tyre ligjore.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com