Connect with us

Bota

​Gjendet trupi i turistes së zhdukur britanike në Zelandën e Re

Publikuar

me

Trupi i turistes së zhdukur britanike Stephanie Simpson është gjetur disa ditë pasi u zhduk gjatë një shëtitjeje.

Policia nisi të kërkonte për Stephanie pasi 32-vjeçarja nuk u paraqit në punë të hënën.

Policia nisi një operacion kërkimi dhe përdorën helikopter për të vëzhguar zonën malore.

Disa orë para se të gjendej trupi i saj policia kishte gjetur çantën dhe këpucët e Simpson.

Zona përshkruhej si një terren shumë sfidues dhe policia tha se në ngjarje nuk dyshohen të përfshihen palë të tjera.

Kunati i saj Sam Hazelton tha se familja e saj në Britani shpresonin që të gjendej e gjallë.

Hazelton tha se Stephanie pëlqente shëtitjet në terrene të vështira dhe kishte eksperiencë në ekspeditat./tch

 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com