Connect with us

Kulturë

I çmendi të gjithë me rolin e Ezel, ylli turk rikthehet në serial me aktoren shqiptare, u mori mendjen producentëve

Published

on

Arbnora Ademaj është aktorja me origjinë shqiptare, e cila do të luajë në një film përkrah yllit televiziv Kenan İmirzalıoğlu, i njohur për publikun si “Ezel”, pas serialit të famshëm me të njëjtin emër.

Mediat turke shkruajnë se aktorja shqiptare do të shfaqet në serialin e ri, si partnerja e Imirzaliogu. Ademaj përshkruhet nga mediat turke si ambasadorja e kulturës së Kosovës në Turqi, që do të thellojë më pas bashkëpunimin mes aktorëve shqiptarë dhe atyre turkë.

 

Ajo ka marrë pjesë në evente të ndryshme mes yjeve të Turqisë dhe xhirimet për serialin i ka nisur tashmë.

NA NDIQ NË FACEBOOK