Connect with us

Kosovë

Arrestohen tre të dyshuar për posedim të paautorizuar të armëve

Publikuar

me

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona të dyshuar, të cilët ishin përfshirë në një përleshje në rrugën “Lekë Dukagjini” në Pejë, më 7.12.2019, rreth orës 13:00.

Gjatë këtij incidenti një person ka pësuar lëndime trupore dhe është hapur rasti ‘lëndim i lehtë trupor’, gjatë hetimit të rastit hetuesit e Stacionit Policor Pejë në koordinim të plotë me prokurorin e Shtetit kanë kryer bastisje në tri lokacione.

Gjatë bastisjes në depon e njërit nga personat e dyshuar, është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë e tipit ‘Stoeger Cougar 9mm dhe 13 fishekë 9mm. dhe është hapur rasti ‘mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’.

Me urdhër të prokurorit të Shtetit të dyshuarve iu është caktuar masa e ndalimit prej 48-orësh.

Sport10 mins ago

RB Leipzig mund të jetë krenar për performancën e tij dhe të trishtohet nga klauzola në kontratë

Kosovë11 mins ago

Haxhiu kërkon nga deputetët që ta votojnë Projektligjin për luftimin e COVID-19

Lajme26 mins ago

ASH-AAA ia bëjnë të qartë Bashkimit Demokratik: Nuk zhvillojmë negociata për qeveri, do ta votojmë Naser Ziberin për kryeministër (VIDEO)

Kosovë27 mins ago

Qeveria merr vendim t’i hapë kufijtë me vendet fqinjë pavarësisht situatës me COVID-19

Sport32 mins ago

Liverpool ende nuk ka bërë ofertë zyrtare për Thiagon

Kosovë43 mins ago

KEDS po investon afër 1 milion euro në Pejë

Lajme52 mins ago

“Turp, kemi ecur 7 km në këmbë për të marrë ujë”, rrëfimi nga Kakavija

Kosovë59 mins ago

Vjollca Shala emërohet U.D. e Kryeshefit Ekzekutiv të Postës

Sport1 hour ago

Barcelona nis kërkimet për trajner të ri – presion maksimal mbi Setien para ndeshjes ndaj Bayern

Kosovë1 hour ago

OVL e UÇK-së kërkon nga Kuvendi ndryshimin e Ligjit për Specialen

Lajme1 hour ago

3163 raste aktive me COVID-19, 141 raste të reja

Kosovë2 hours ago

Zëvëndesi i Zemajt organizon festë për nder të 25-vjetorit të martesës në kohë pandemie

Sport2 hours ago

Ende nuk dihet se kur mund të fillojë ndërtimi i stadiumit nacional të Kosovës

Religjion2 hours ago

Erdogan komenton përplasjet me Greqinë: ç’kërkon Franca aty ku nuk zotëron det!

Lajme2 hours ago

Bashkimi Demokratik: Sela e Gashi me vrap tek Zaevi, harruan zotimet e Platformës Politike

MË TË LEXUARAT