Connect with us

Kosovë

Rama shtang të gjithë, publikon hartën ku Kosova është pjesë e Serbisë

Published

on

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shtangur të gjithë me në rrjetet sociale.

Rama ka publikuar një hartë në të cilën Kosova figuron brenda territorit të Serbisë, shkruan Gazeta Sinjali.

Duke iu uruar mëngjes të mirë ndjekësve të tij në Facebook, Rama ka treguar hartën e “investimeve për sigurimin e furnizimit me 24 orë me ujë në zonat rurale të vendit nga veriu në jug” të Shqipërisë në kuadër të një videoje që e ka shpërndarë disa orë më parë.

Por, ajo që shqetëson është se, siç shihet, territori i Kosovës është lënë brenda Serbisë. /Gazeta Sinjali/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com