Connect with us

Lajme

Palmer: Mini-Shengeni gëzon mbështetjen e Amerikës

Published

on

Mini-Shengeni, një iniciativë e nisur nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia është premtues dhe ka mbështetjen tonë.

Kështu  tha sot në Gjenevë, zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit Matthew Palmer.

Kjo, tha ai, është veçanërisht e rëndësishme në një kohë kur Shtetet e Bashkuara po marrin një rol më të madh në Ballkanin Perëndimor, dhe rajoni i sheh lëvizjet e zgjerimit të BE-së si një zvarritje.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com