Connect with us

Kosovë

Kaq vota ka marrë “Albini i vogël” në zgjedhjet e 6 tetorit

Published

on

Më shumë se për kandidimin në listën për deputet të Lëvizjes Vetëvendosje, ai u bë i famshëm me zërin e tij dhe të shprehurit, duke e quajtur të gjithë “Albini i vogël”, e kjo për shkak të ngjashmërisë së madhe që kishte ai me Albin Kurtin, shkruan Periskopi.

Kandidati për deputet nga Vushtrria, Gazmend Gjyshinca ka arritur të mbledh më shumë se 12 mijë vota në tërë territorin e Kosovës.

Saktësisht 12 mijë e 5 qind e 10 vota i ka grumbulluar gjithsej kandidati i VV-së i cili në zgjedhjet e 6 tetorit kishte numrin 60. /Periskopi

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com