Connect with us

Sport

Guardiola: Pyetni ata të VAR-it, jo mua

Published

on

Guardiola ishte tejet i nervozuar ndërsa Cityt iu mohuan dy penallti pas prekjeve me dorë të Trent Alexander-Arnold, me të parën që çoi në golin e shkëlqyer të Fabinho.

Trajneri i Cityt u pa fort i zemëruar kur i zgjati dorën gjyqtarit Michael Oliver dhe i tha dy herë “Faleminderit shumë” pas përfundimit të sfidës, megjithëse ai nuk u përgjigj nga pyetjet për veprimin e tij sarkastik, transmeton lajmi.net.

“Pyesni gjyqtarët”, i tha ai Sky Sports. “Pyete Mike Riley dhe ata të VAR-it, mos më pyetni mua. Ne u përpoqëm të bënim punën tonë – do të doja të flisja për performancën tonë. Ishte aq mirë. Mënyra sesi kemi luajtur ishte e jashtëzakonshme”.

“Ajo që ndodhi sot është që ne treguam se jemi kampionë”.

“Në këtë stadium, mënyra sesi luajtëm ishte e jashtëzakonshme. Jam shumë krenar për ekipin tim më shumë se kurrë. Kemi luajtur kundër ekipit më të fortë në Evropë, jam shumë krenar”.

“Është një nga përformancat më të mira që kemi luajtur”, potencoi spanjolli. /Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com