Connect with us

Shëndetësi

Erëza curry lufton kancerin

Published

on

Erëza curry mund të ndihmojë në parandalimin ose trajtimin e kancerëve, përfshirë atë të prostatës, gjirit, lëkurës dhe zorrës së trashë.

Një studim i vogël mbi pacientët me ndryshime prekanceroze në organe të ndryshme dukej se treguan se curry mund të ndalojë ndryshimet që çojnë drejt kancerit, njofton Klan Kosova.

Ekzistojnë gjithashtu prova që disa kancere janë më pak të zakonshme në vendet ku njerëzit hanë curry çdo ditë në periudha të gjata.

Hulumtime të tjera tregojnë se curry madje mund të vriste qelizat ekzistuese të kancerit, ndoshta në lidhje me kimioterapinë.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement
Lajme6 mins ago

Ambasada amerikane: SHBA e përkushtuar që të ndihmojë Shqipërinë në forcimin e shtetit ligjor

Lajme26 mins ago

Kryeparlamentari Xhaferi me rastin e Ditës botërore të fëmijëve: Ju jeni përgjegjësia jonë!

Lajme26 mins ago

Kryeparlamentari Xhaferi me rastin e Ditës botërore të fëmijëve: Ju jeni përgjegjësia jonë!

Lajme37 mins ago

Në Manastir, akademi shkencore për 111-vjetorin e Alfabetit Shqip

Lajme50 mins ago

Droga në banane, 14 vjet burgim për Arbër Çekajn

Lajme1 hour ago

Gjuha e urrejtjes në shkollat e mesme, Nuhiu: Janë ngritur 16 kallëzime penale

Sport1 hour ago

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, sqarim nga MKRS

Shëndetësi1 hour ago

SHSKUK dënon sulmin ndaj mjekut Bujar Gashi

Lajme2 hours ago

Refuzohet kërkesa e Kamçevit për pasaportë të re

Lajme2 hours ago

Fushatë për hedhjen e drejtë të mbetjes së vëllimshme në komunën e Karposhit

Lajme3 hours ago

Miqësia me Redjan Rrahjen/ Pasi prokuroria i ktheu telefonin, Kejvina Kthella shpërthen në rrjet: Poshtërsi m*ti

Lajme3 hours ago

Ilir Meta takohet me Sali Berishën

Shëndetësi3 hours ago

Ugandë, tërhiqen nga përdorimi mbi 1 milionë perzervativë – kishin vrima ose rrezikonin të shpërthenin

Lajme3 hours ago

Ja emrat e gjykatësve që sollën vendimin për ta liruar nga paraburgimi Janevën

Lajme3 hours ago

“Hëngri vetëm një mollë para se të dilte në ring”, Rozana Radi detaje tronditëse për kampionin shqiptar të boksit që rrëfeu mjerimin

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com